Ostatní

Skupina SlovaCzech

Nadační fond na podporu vážné hudby spolupracuje s mladým folklorním souborem „SlovaCzech“

Nabízíme k poslechu malou ochutnávku z jejich nahrávek na myspace.com a pokud se chcete jejich temperamentními skladbami potěšit více, máme pro vás CD „SlovaCzech“

CD si můžete osobně zakoupit přímo v sídle Nadačního fondu na podporu vážné hudby, Na hlinách 1786/16, Praha 8 – Kobylisy za cenu 250,- Kč;

CD si můžete objednat prostřednictvím kontaktního formuláře, telefonicky nebo faxem formou dobírky za cenu 250,- Kč (+ 90,- Kč poštovné).

Elektronický formulář >>

V listopadu 2009 připravujeme vystoupení „SlovaCzech“ v Praze – o přesném termínu a místě konání budeme na našich internetových stránkách informovat.

SlovaCzech hraje folklorní muziku plnou temperamentu, především z Jižní Moravy a Slovenska. Odtud také vzniklo jméno skupiny. Je odvozeno z anglického překladu pro Slovensko a Českou republiku. V repertoáru skupiny je zastoupeno i mnoho skladeb, které původně pocházejí z Maďarska, Rumunska a dalších středoevropských zemí.
Vlastním podáním skupina propůjčuje těmto skladbám nezaměnitelný charakter, avšak bez požadavků na přesnou etnomuzikologickou interpretaci. Čtyři mladí hudebníci zpracovávají a předávají muziku tak, jak ji sami cítí a jak se jim líbí. Tím do muziky přinášejí prvky klasické herní techniky a harmonie, ale též vlivy jiných hudebních stylů - jazzu a folku.
Více informací najdete na www.SlovaCzech.de

Členové folklorní skupiny SlovaCzech

Skupina SlovaCzech

Josef Žák – 1.housle

Adéla Mišoňová – 2.housle

Eva Šušlíková – viola

Viktor Slezák – kontrabas

Obal CD skupiny SlovaCzech

Obal CD skupiny SlovaCzech

Poslechněte si ukázku z CD.

Ukázka č. 2 (formát .mp3 - 2,0 MB)

Připravované akce

Líbí se vám, co děláme?

Sledujte nás na FACEBOOKU :-)

O koncertech píšeme sem :

 

 

  

Podporují nás :

Účetní a daňová kancelář

 Daňová a účetní kancelář

 

           

   E-butik s kvalitním vínem  

 
   

 

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist